Jak wybrać najlepsze zajęcia fitness dla siebie?

Główne Zdrofit Kielce

Jak wybrać najlepsze zajęcia fitness dla siebie?

Materiał zewnętrzny

Nadszedł ten moment. W końcu zdecydowałeś/aś się pójść na zajęcia fitness. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest takie proste. W ofercie klubu widzisz rozpiskę zajęć o nazwach, które niewiele ci mówią i nie masz pojęcia, które z nich będą dla ciebie odpowiednie? Przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym opowiemy o tym, jak wyglądają najpopularniejsze zajęcia fitness i dla kogo są przeznaczone. Wszystko po to, abyś wybrał/a te, które zapewnią ci możliwie najwięcej przyjemności, satysfakcji oraz wymiernych efektów!

10 najpopularniejszych rodzajów zajęć fitness

Zdrowy kręgosłup

Przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych. To zajęcia, na których przede wszystkim dba się o wypracowanie prawidłowej postawy ciała i zredukowanie bólu pleców. Polecane są zwłaszcza osobom o siedzącym trybie życia, które spędzają dużo czasu przy komputerze.

Tabata

Bardzo intensywny trening interwałowy, podczas którego spalisz dużo kalorii. Usprawnia pracę wszystkich mięśni, ułatwia modelowanie sylwetki i poprawia kondycję. Na treningu jest dużo elementów cardio, a ćwiczenia odbywają się przez sprzętu, zazwyczaj przy energetycznej muzyce.

Shape

Zajęcia, podczas których wykonuje się trening całego ciała i aktywizuje wszystkie partie mięśniowe. Ich głównym celem jest poprawienie wyglądu sylwetki i redukcja cellulitu, a także wzmocnienie mięśni. Do treningu wykorzystywane są akcesoria, takie jak hantle czy stepy.

Trening obwodowy

Na tych zajęciach dąży się do wzmocnienia różnych partii mięśniowych i stawów oraz budowania wytrzymałości. Wykonuje się na nich ćwiczenia cardio oraz siłowe. Są przeznaczone zarówno dla osób, które dopiero zaczynają, jak i dla doświadczonych fanów fitness.

Obraz 1

ABS

Podczas treningu ABS wykonuje się ćwiczenia na mięśnie brzucha, wykorzystując w tym celu metody aerobowe. Trening ma na celu modelowanie sylwetki, wyrzeźbienie mięśni brzucha oraz poprawę widoczności talii. Jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcieliby zredukować tkankę tłuszczową, zwłaszcza w okolicach brzucha.

Pilates

To połączenie ćwiczeń rozciągających i treningu siłowego. Zajęcia wzmacniają mięśnie i stawy, poprawiają równowagę, uelastyczniają ciało i mają pozytywny wpływ na prawidłową postawę oraz układ nerwowy. Ćwiczenia mają raczej powolne tempo, dlatego polecane są również osobom całkowicie początkującym.

Aqua Aerobik

Ćwiczenia fitness wykonywane w wodzie (zwykle na basenie). Mogą wykorzystywać układ choreograficzny i zawierać elementy tańca, a mogą również polegać na wykonywaniu typowych ćwiczeń aerobowych, tylko że w środowisku wodnym. Ze względu na wyporność wody, aqua fitness nie obciąża kręgosłupa czy stawów.

Zumba

Połączenie ćwiczeń aerobowych i tańców latynoamerykańskich, takich jak salsa. Zajęcia zumby są przeznaczone dla każdej osoby, której zależy na pięknej sylwetce, wzmocnieniu kondycji i wytrzymałości, ale również dobrej zabawie podczas ćwiczeń i nauczeniu się kilku tanecznych ruchów.

Joga

Spokojne, ale wykonywane bardzo płynnie ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, podczas których szczególnie ważna jest praca z oddechem i budowanie świadomości własnego ciała. Zajęcia jogi wykorzystują elementy filozofii staroindyjskiej. Polecane są wszystkim osobom, które pragną wyciszenia i uczucia relaksu, a jednocześnie wzmocnienia swojego ciała.

Brazylijskie pośladki

Ćwiczenia, które pomagają w zbudowaniu jędrnych, mocnych i kształtnych pośladków. Mogą wykorzystywać sprzęty obciążające, takie jak gumy, sztangi i taśmy oporowe.

Klub Zdrofit w Galerii Korona w Kielcach

Wiesz już, jakie ćwiczenia dla siebie wybrać? Te i inne zajęcia znajdziesz w ofercie klubu fitness Kielce w Galerii Korona! Zapisz się na trening już dziś, aby móc szybko cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką!

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.