Tyrolka Kadzielnia

Idealny sposób na ekstremalne zwiedzanie ponad skałami.
Tyrolka Kadzielnia Kielce
Tyrolka Kadzielnia Kielce

Tyrolka nad Kadzielnią

Najnowszą atrakcją Kadzielni jest park linowy „Tyrolka nad Kadzielnią”. Idealny i nietypowy sposób na zwiedzanie Kadzielni dla miłośników mocnych wrażeń. Przynosi wiele adrenaliny, radości i cudownych, niezapomnianych widoków. Podniebna trasa liczy około 600 m i składa się z trzech tyrolek, platform widokowych, mostu linowego wśród koron drzew.

Przed zjazdem każdy uczestnik przechodzi szkolenie. Trasa wyposażona jest w system asekuracji ciągłej (nie ma możliwości wypięcia się z liny asekuracyjnej podczas korzystania z parku linowego).

Czym jest tyrolka?

Tyrolka to z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na pokonywanie podniebnych przestrzeni. Człowiek zapinany jest w  specjalną uprząż, a po podpięciu jej do liny można swobodnie po niej zjechać. Trasa, która dostępna jest od wiosny 2019 w Kielcach, to między innymi ponad 333 metrowy zjazd na wysokości 40 m ponad skałami Kadzielni! Trwa on aż 40 sekund, dzięki czemu możemy w bardzo oryginalny i ekstremalny sposób zwiedzić całą Kadzielnię. Punkt startowy tyrolki umieszczony jest przy punkcie widokowym w okolicach Wzgórza Harcerskiego (miejsce, w którym stoi pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne). Trasa przebiega wzdłuż dna wyrobiska, w pobliżu Skałki Geologów oraz nad pozostałościami Jeziora Szmaragdowego. Kończy się ona natomiast pomiędzy parkingiem od strony ulicy Krakowskiej i Kamiennym Kręgiem Pamięci.

Tyrolka Kadzielnia
Tyrolka Kadzielnia

Cennik

Cenny biletów:

  • bilet indywidualny – 90 zł,
  • grupowy (minimum 4 osoby) – 75zł,
  • zjazd z instuktorem – 90 zł+ 60zł
  • VOUCHER -2 krotne przejście trasy – 120 zł
  • SUPER Bilet – 2-krotne przejście trasy – 110zł

Zjazd obejmuje 3 trasy widokowe z instruktażem, a następnie 3 główne trasy tyrolkowe o łącznej długości 600 metrów, z czego najdłuższa ma 333 m.

Możliwe są również zjazdy okazjonalne, nocne oraz specjalne z przewodnikiem.

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 9:30 – 20.00
Sb – Nie: 9:00 – 21.00

Szkolenie wspinaczkowe – nowy pakiet!

Od sierpnia 2020 na Kadzielni można również odbyć szkolenia wspinaczkowe! Wycieczki odbywają się codziennie o 11.00 i 16.30 w 6-osobowych grupach i trwają około 2,5 – 3 h. Wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub poprzez Facebook.

Co zawiera pakiet?

  • Tyrolki na Kadzielni – 6 tyrolek (3 szkoleniowe i 3 ogromne), most linowy, via ferata,
  • Wejście do Jaskini Jeleniowskiej pod Skałką Geologów,
  • Łatwe wspinaczkowe wejście o długości blisko 100 m (trudności I+ , II) wraz z przewodnikiem/instruktorem na szczyt Skałki Geologów (295 m n.p.m.),
  • Przejście przez niewielka jaskinie długości ok 4 m,
  • Pionowy zjazd na linie najpierw 6 m a następnie ok. 40 m, ze Skałki Geologów.

Bilety oraz aktualne informacje na Facebook.

Kadzielnia Sport Festiwal w Kielcach

Ten unikatowy festiwal na Kadzielni cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sportów ekstremalnych i nie tylko. Podczas jego trwania można, między innymi, poleżeć na hamakach na wysokości 40 metrów nad ziemią, pospinać się po wapiennych skałach, przejść się po linie w przestworzach czy zjechać tyrolką! Ta ostatnia, szczególna atrakcja bardzo przypadła do gustu uczestnikom festiwalu. Dzięki temu możemy cieszyć się nią na stałe!