Tyrolka Kadzielnia

Tyrolka Kadzielnia

O tym, że Kadzielnia jest niesamowitym, pełnym atrakcji miejscem, wie każdy, kto ją odwiedził. A co jeśli moglibyśmy ją zwiedzić w nowy, nietypowy sposób? Niedługo będzie to możliwe, ponieważ zostanie uruchomiona Tyrolka Kadzielnia.

Kadzielnia Sport Festiwal w Kielcach

Ten unikatowy festiwal na Kadzielni cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sportów ekstremalnych i nie tylko. Podczas jego trwania można, między innymi, poleżeć na hamakach na wysokości 40 metrów nad ziemią, pospinać się po wapiennych skałach, przejść się po linie w przestworzach czy zjechać tyrolką! Ta ostatnia, szczególna atrakcja bardzo przypadła do gustu uczestnikom festiwalu. Dzięki temu już niedługo będziemy mogli cieszyć się nią na stałe!

Jedna z najdłuższych Tyrolek w Polsce

Tyrolka to z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na pokonywanie podniebnych przestrzeni. Człowiek zapinany jest w  specjalną uprząż, a po podpięciu jej do liny można swobodnie po niej zjechać. Trasa, która dostępna będzie od wiosny 2019 w Kielcach, to ponad 330 metrowy zjazd ponad skałami Kadzielni! Trwa on aż 40 sekund, dzięki czemu możemy w bardzo oryginalny i ekstremalny sposób zwiedzić całą Kadzielnię. Punkt startowy tyrolki umieszczony jest przy punkcie widokowym w okolicach Wzgórza Harcerskiego (miejsce, w którym stoi pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne). Trasa przebiega wzdłuż dna wyrobiska, w pobliżu Skałki Geologów oraz nad pozostałościami Jeziora Szmaragdowego. Kończy się ona natomiast pomiędzy parkingiem od strony ulicy Krakowskiej i Kamiennym Kręgiem Pamięci. Tyrolka Kadzielnia dostępna będzie przez cały tydzień po uprzedniej rezerwacji. Koszt jest jeszcze nieznany.

Podsumowując, czy to nie idealny sposób na zwiedzanie Kadzielni dla miłośników mocnych wrażeń? Tyrolka na pewno przyniesie wiele adrenaliny, radości i cudownych, niezapomnianych widoków.

Niestety nie miałam okazji przetestować tyrolki podczas Kadzielnia Sport Festiwal. Zjazdy nad Kadzielnią na YouTube wyglądają naprawdę imponująco i odrobinę przerażająco. Jednak nie mogę doczekać się, kiedy będę mogła skorzystać z tej atrakcji. A Wy? Skorzystacie z tyrolki na Kadzielni?