Tyrolka Kadzielnia

Miejsce największych imprez i koncertów w Kielcach.
Tyrolka Kadzielnia
Tyrolka Kadzielnia

Tyrolka nad Kadzielnią

Najnowszą atrakcją Kadzielni jest park linowy „Tyrolka nad Kadzielnią”. Idealny i nietypowy sposób na zwiedzanie Kadzielni dla miłośników mocnych wrażeń. Przynosi wiele adrenaliny, radości i cudownych, niezapomnianych widoków. Podniebna trasa liczy około 600 m i składa się z trzech tyrolek, platform widokowych, mostu linowego wśród koron drzew oraz via ferata (ubezpieczony liną stalową szlak na zboczu).

Przed zjazdem każdy uczestnik przechodzi szkolenie. Trasa wyposażona jest w system asekuracji ciągłej (nie ma możliwości wypięcia się z liny asekuracyjnej podczas korzystania z parku linowego).

Kadzielnia Sport Festiwal w Kielcach

Ten unikatowy festiwal na Kadzielni cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sportów ekstremalnych i nie tylko. Podczas jego trwania można, między innymi, poleżeć na hamakach na wysokości 40 metrów nad ziemią, pospinać się po wapiennych skałach, przejść się po linie w przestworzach czy zjechać tyrolką! Ta ostatnia, szczególna atrakcja bardzo przypadła do gustu uczestnikom festiwalu. Dzięki temu możemy cieszyć się nią na stałe!

Czym jest tyrolka?

Tyrolka to z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na pokonywanie podniebnych przestrzeni. Człowiek zapinany jest w  specjalną uprząż, a po podpięciu jej do liny można swobodnie po niej zjechać. Trasa, która dostępna jest od wiosny 2019 w Kielcach, to ponad 330 metrowy zjazd na wysokości 40 m ponad skałami Kadzielni! Trwa on aż 40 sekund, dzięki czemu możemy w bardzo oryginalny i ekstremalny sposób zwiedzić całą Kadzielnię. Punkt startowy tyrolki umieszczony jest przy punkcie widokowym w okolicach Wzgórza Harcerskiego (miejsce, w którym stoi pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne). Trasa przebiega wzdłuż dna wyrobiska, w pobliżu Skałki Geologów oraz nad pozostałościami Jeziora Szmaragdowego. Kończy się ona natomiast pomiędzy parkingiem od strony ulicy Krakowskiej i Kamiennym Kręgiem Pamięci.

Terminy i cennik

W sezonie jesienno-zimowym podniebne zwiedzanie jest możliwe tylko dzięki rezerwacji telefonicznej pod numerem +48 576 368 382.

Cena biletu w tym okresie to 80 zł od osoby, w co wliczają się dwa zjazdy całą trasą.

Cenny biletów w okresie letnim:

  • ulgowy (uczniowie i studenci) – 50 zł,
  • normalny – 60 zł,
  • grupowy (minimum 6 osób) – 50zł,
  • zjazd z instuktorem – 40zł + cena biletu.

Możliwe są również zjazdy okazjonalne, nocne oraz specjalne z przewodnikiem.

Szkolenie wspinaczkowe – nowy pakiet!

Od sierpnia 2020 na Kadzielni można również odbyć szkolenia wspinaczkowe! Wycieczki odbywają się codziennie o 11.00 i 16.30 w 6-osobowych grupach i trwają około 2,5 – 3 h. Wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub poprzez Facebook.

Co zawiera pakiet?

  • Tyrolki na Kadzielni – 6 tyrolek (3 szkoleniowe i 3 ogromne), most linowy, via ferata,
  • Wejście do Jaskini Jeleniowskiej pod Skałką Geologów,
  • Łatwe wspinaczkowe wejście o długości blisko 100 m (trudności I+ , II) wraz z przewodnikiem/instruktorem na szczyt Skałki Geologów (295 m n.p.m.),
  • Przejście przez niewielka jaskinie długości ok 4 m,
  • Pionowy zjazd na linie najpierw 6 m a następnie ok. 40 m, ze Skałki Geologów.

Więcej informacji na Facebook.