Tyrolka Kadzielnia

Idealny sposób na ekstremalne zwiedzanie ponad skałami.
Tyrolka Kadzielnia Kielce
Tyrolka Kadzielnia Kielce

Tyrolka nad Kadzielnią

Najnowszą atrakcją Kadzielni jest park linowy „Tyrolka nad Kadzielnią”. Idealny i nietypowy sposób na zwiedzanie Kadzielni dla miłośników mocnych wrażeń. Przynosi wiele adrenaliny, radości i cudownych, niezapomnianych widoków. Podniebna trasa liczy około 600 m i składa się z trzech tyrolek, platform widokowych, mostu linowego wśród koron drzew.

Przed zjazdem każdy uczestnik przechodzi szkolenie. Trasa wyposażona jest w system asekuracji ciągłej (nie ma możliwości wypięcia się z liny asekuracyjnej podczas korzystania z parku linowego).

Czym jest tyrolka?

Tyrolka to z pewnością jeden z ciekawszych sposobów na pokonywanie podniebnych przestrzeni. Człowiek zapinany jest w  specjalną uprząż, a po podpięciu jej do liny można swobodnie po niej zjechać. Trasa, która dostępna jest od wiosny 2019 w Kielcach, to między innymi ponad 333 metrowy zjazd na wysokości 40 m ponad skałami Kadzielni! Trwa on aż 40 sekund, dzięki czemu możemy w bardzo oryginalny i ekstremalny sposób zwiedzić całą Kadzielnię. Punkt startowy tyrolki umieszczony jest przy punkcie widokowym w okolicach Wzgórza Harcerskiego (miejsce, w którym stoi pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne). Trasa przebiega wzdłuż dna wyrobiska, w pobliżu Skałki Geologów oraz nad pozostałościami Jeziora Szmaragdowego. Kończy się ona natomiast pomiędzy parkingiem od strony ulicy Krakowskiej i Kamiennym Kręgiem Pamięci.

Tyrolka Kadzielnia
Tyrolka Kadzielnia