Skatepark Kadzielnia

Miejsce dla miłośników sportów skateparkowych
Betonowy Skatepark W Kielcach

Skatepark Kadzielnia

Na Kadzielni od lat funkcjonuje mały skatepark, w którym młodzi ludzie jeżdżą głównie na deskorolkach oraz hulajnogach. To jedno z niewielu takich miejsc w Kielcach. Młodzi entuzjaści sportów wyczynowych otrzymali świetną wiadomość! W 2021 roku w ramach Budżetu obywatelskiego realizowany został projekt rozbudowy skateparku na Kadzielni. Otwarcie największego Skateparku w Kielcach odbyło się w kwietniu 2022 roku.

Skatepark Kielce aktualnie

Aktualny skatepark wybudowała firma Techramps przy ul. Krakowskiej. Jego powierzchnia wynosi 664 m2, a główną nawierzchnią jest beton.

Elementy obecnego skateparku:

Minirampa H120 + Bank Ramp + Quarter Pipe, Funbox piramida 1, Quarter Piramida, Gap + murek, 2 x Bank + London gap + schody + poręcz-profil, Grindbox + Bank + Double set Poręcz prosta – profil O, Murek Wallride, Poll jam + bank, \”Pier 7 – San Francisco\” + poręcz prosta – profil O + poręcz spadowa – profil O, Grindbox, Bank ramp zaokrąglony + dwa schodki

Skatepark Kadzielnia cennik

Wstęp do skateparku jest bezpłatny

Skatepark Kadzielnia godziny otwarcia

Skatepark jest otwarty całą dobę. Nie ma wokół niego żadnych bram itp.

Plan rozbudowy skateparku w ramach budżetu obywatelskiego 2021

Pomysł na powiększenie skateparku na Kadzielni rozpoczął swoje życie początkowo na portalu Facebook. Młodzież oraz dzieci wraz z rodzicami rozpoczęli dyskusję o tym jak dokonać rozbudowy skateparku. I tak od słowa do słowa, po trzech miesiącach rozmów wpadli na koncepcję skateparku, która zakłada m.in. takie urządzenia jak bank ramp, pumptrack, spine ramp, Quarter Pipe, cornery, rollin, bowl, funboxy, poręcz czy piramida.

Projekt skateparku pozwoli na integrację i świetną zabawę użytkowników rowerów, hulajnóg czy rolek. Nowe miejsce na mapie Kielc będzie dostosowane zarówno do początkujących jak i doświadczonych osób. W ramach rozbudowy skateparku na Kadzielni powstanie również oświetlenie oraz zamontowane zostaną nowe ławki.

Rozbudowa skateparku

Pierwszą koncepcję rozbudowy skateparku w Kielcach oraz budowy pumptracka zaprezentowano w styczniu 2021 roku w Urzędzie Miasta.

Pumptrack to specjalny tor do pokonywany przy użyciu rowerów, deskorolki, hulajnogi czy rolek. Składa się z wielu wzniesień i ostrych zakrętów, stając się w ten sposób wyzwaniem dla młodzieży i dzieci. Także dorośli chętnie odwiedzają skateparki. W naszym mieście tworzą się specjalne grupy pasjonatów, które aktualnie nie mają zbyt wiele miejsca. Skatepark Kadzielnia Kielce to jedno z niewielu takich miejsc na mapie stolicy województwa świętokrzyskiego.

Pumptrack Kadzelnia Kielce

Kolejne elementy inwestycji wycenionej na 3,5 miliona złotych powstaną przy zbiegu ulic Marmurowej i Okrężnej. Projekt pozwoli na zwiększenie obszaru parku do 1300 m2, stwarzając świetne miejsce dla młodych osób.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na Facebook