Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji. Czy to koniec?

Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji. Czy to koniec?

W czwartek, Karol Golonka (członek Kabaretu Skeczów Męczących) zakomunikował bardzo smutną wiadomość. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zrezygnował ze współpracy przy organizacji Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji. Czy to koniec imprezy organizowanej w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach?

Swoje zdanie na ten temat wyraził Karol Golonka na swoim profilu Facebook (link do postu)

Tak teraz mówię, to zła decyzja, na którą Kielc i Świętokrzyskiego nie stać.
Nasz Festiwal rósł, miał szansę, przekształcenia się w trzydniową imprezę, która poza Opolem i Sopotem, na stałe zagościła by w kalendarzu wielkich wydarzeń, a przy okazji stanowił ogromną wartość promocyjną regionu za relatywnie nieduże pieniądze

Festwial Magiczne Zakończenie Wakacji to dwudniowe wydarzenie organizowane w Kielcach od 2016 roku. W roku 2019 Amfiteatr Kadzielnia gościł gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Cleo, Roksanę Węgiel, Piotra Cugowskiego, Margaret, Enej czy Sarsę oraz zagranicznych twórców na czele z Alvaro Soler i Alice Merton. Świętokrzyska Gala Kabaretowa, która odbyła się drugiego dnia festiwalu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze względu na wystąpienia najpopularniejszych kabaretów: Kabaretu Skeczów Męczących, Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Młodych Panów oraz Kabaretu Nowaki. Tego dnia wystąpili także Kabaret Zachodni, Szymon Łątkowski, Kabaret K2, Kabaret Czesuaf oraz Jerzy Kryszak. Magiczne Zakończenie Wakacji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Relację w Polsacie obejrzało ponad 4 miliony widzów!

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.