Jaskinie na Kadzielni – przerwa zimowa

Jaskinie na Kadzielni – przerwa zimowa

Jaskinie na Kadzielni to atrakcja turystyczna Kielce, która cieszy się co raz większą popularnością. Ciąg składa się z trzech jaskiń: Jaskini Odkrywców, Prochownia i Szczelina na Kadzielni. Zespół jaskiń będzie niedostępny dla zwiedzających w okresie od 1 listopada do 31 marca.

Pierwszy raz jaskinie zostały udostępnione do oglądania na początku listopada 2010. Był to jednak tylko fragment obecnej trasy. Aktualnie czas zwiedzania jaskiń wynosi około 30 min, a wejście jest możliwe jedynie z przewodnikiem po uprzedniej rezerwacji. Jaskinie można oglądać w grupach maksymalnie 12 osobowych, a wszyscy uczestnicy wycieczki muszą być zabezpieczeni poprzez kask na głowie (uprzednio otrzymany od przewodnika).

Jaskinie znów będzie można zwiedzać od 1 kwietnia 2020 roku. Zapraszamy!  

Więcej informacji można uzyskać na stronie jaskiniakadzielnia.pl

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.