Kadzielnia Sport Festiwal (11-12.06.2022)

Kadzielnia Sport Festiwal (11-12.06.2022)

Już niedługo w Kielcach odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Kadzielnia Sport Festiwal! Będzie to weekend pełen adrenaliny i świetnej zabawy. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Jakie atrakcje będą na Kadzielni?

Kadzielnia zostanie podzielona na cztery tematyczne strefy:

  • strefa ekstremalna,
  • strefa sportów górskich,
  • strefa chillout,
  • strefa kids.

W strefie ekstremalnej znajdziecie przede wszystkim tyrolkę przebiegającą nad Kadzielnią. To 550 metrów jazdy pełnej wrażeń! A oprócz tego będziecie mogli odpocząć w hamaku zawieszonym… 40 metrów nad ziemią! To się nazywa odpoczynek! Piękne widoki i emocje gwarantowane!

Kadzielnia nie od dziś sprzyja wspinaczkom. W strefie sportów górskich czekać na Was będzie szereg dróg wspinaczkowych. Nie umiesz się wspinać, a chcesz spróbować? Spokojnie. Czuwać nad Tobą będą również instruktorzy. W strefie tej będzie można również popatrzeć na slacklinerów, czyli osoby, które chodzą kilkadziesiąt metrów nad ziemią po cienkich taśmach. To się nazywa życie na krawędzi!

Dużo wrażeń, prawda? Ale spokojnie, będziecie mogli też nieco odpocząć w strefie chillout. Do wyboru hamaki, leżaki lub po prostu trawa. Zarówno dniem, jak i nocą można będzie odbyć spokojny rejs kajakiem po Jeziorku Szmaragdowym. Można będzie również posłuchać podróżników w specjalnym namiocie. Tegoroczną edycję Kadzielnia Sport Festiwal odwiedzą również foodtrucki 😉 A wieczorem odbędzie się coś innego i nowoczesnego – Silent Disco. Co to? Jest to impreza, na której każdy otrzymuje słuchawki i tańczy do takiej muzyki, jaką akurat chce.

A dla dzieci? Strefa KIDS będzie pełna dróg wspinaczkowych oraz przeszkód w miniparku. Zobaczymy tutaj także wirtualny symulator szlaku Green Velo. Nie zabraknie także edukacji – policja i ratownicy medyczni opowiedzą co nieco o swojej pracy i nauczą odpowiednich zachowań w niespodziewanych sytuacjach.

Pomóżmy innym!

Tegoroczna edycja Kadzielnia Sport Festiwal wspomaga Fundację „Wielka radość na małych kółkach”. Jeśli masz rower, który nie jest używany, możesz oddać go potrzebującym dzieciakom. Rower nie musi być w pełni sprawny. Fundacja naprawi to, co jest nie tak przed przekazaniem go.

KSF Downhill i KSF Urban Climbing

Na Festiwalu odbędą się również zawody dla miłośników jazdy downhill oraz wspinaczek bulderowych. Jeśli chcesz wziąć udział, zapisz się wcześniej -> kadzielniasportfestiwal.pl/pl/node/3

Kiedy Kadzielnia Sport Festiwal?

Kadzielnia Sport Festiwal #5 odbędzie się już w najbliższy weekend 29-30 czerwca 2019. Czekamy na Was!

Więcej informacji na kadzielniasportfestiwal.pl oraz  facebook.com/kadzielniasportfestiwal/

Ile to kosztuje?

Wstęp jest bezpłatny i wolny. Jednak kilka atrakcji jest płatne:

  • Tyrolka – 35 zł /os
  • Hamaki – 50 zł/os
  • Kajaki – 5 zł/os

Za atrakcje płacicie żetonami (biodegradowalnymie), które będą do nabycia w Biurze Festiwalowym zlokalizowanym przy wejściu na Kadzielnia Sport Festiwal.

Godziny Festiwalu:

Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00. W sobotę po godz. 20.00 dostępne będą aktywności nocne: zjazdy tyrolką, leżenie w hamakach i pływanie z pochodniami po Jeziorku Szmaragdowym.

Więcej informacji na kadzielniasportfestiwal.pl

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.