Kielce – na czym polega skuteczne zwalczanie pluskiew? Jak pozbyć się ich raz na zawsze?

Usuwanie Pluskiew

Kielce – na czym polega skuteczne zwalczanie pluskiew? Jak pozbyć się ich raz na zawsze?

Materiał zewnętrzny

Pluskwy to jedne z najczęściej spotykanych szkodników, pojawiających się w mieszkaniach i przestrzeni publicznej. Chociaż pozbycie się tych insektów może być czasochłonne, a czasem nie przyniesie nawet pożądanych skutków, znamy na nie kilka sposobów!

Jak rozpoznać obecność pluskiew?

Chociaż pluskwy to niewielkie, ciemnobrązowe insekty o owalnych odwłokach, które osiągają ok. 5 mm wielkości, przez co trudno je dostrzec, są pewne oznaki, które mogą wskazywać na ich obecność:

  • ślady ugryzień, które na pierwszy rzut oka przypominają reakcję alergiczną;
  • plamki krwi i niewielkie, ciemnobrązowe odchody pluskiew na pościeli;
  • charakterystyczny zapach przypominający woń zgniłych malin lub kolendry.

Chociaż te symptomy mogą oznaczać, że mamy do czynienia z pluskwami, pewność możemy zyskać dopiero po dokładnym sprawdzeniu materaców i szczelin za meblami, gdy znajdziemy tam ślady insektów i ich jaja.

Skuteczne zwalczanie pluskiew – domowe metody, które działają

Chociaż niektóre z domowych sposobów na walkę z pluskwami, jak np. olejek lawendowy czy ocet, nie są zbyt skuteczne, to istnieją też takie, które naprawdę działają. Te insekty giną w bardzo wysokiej i niskiej temperaturze, dlatego na początek warto wyprać zasłony, pościel i inne tekstylia w 60 stopniach. 

Następnym krokiem powinno być prasowanie, które jest jedną ze skuteczniejszych metod walki z pluskwami. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie parownicy, bo użyjemy jej nie tylko do ubrań czy tekstyliów, ale także do tapicerowanych mebli i materaców.

Podczas przeprowadzania odpluskwiania warto też wykorzystać zamrażarkę, by przechować tam przedmioty, których nie powinno się prasować, np. książki. Możemy dodatkowo dokładnie odkurzyć, tylko trzeba pamiętać, żeb

y worek z odkurzacza opróżnić na zewnątrz. Jednak co zrobić, jeśli te metody nie zadziałały? 

Usuwanie pluskwy domowej – kiedy trzeba zwrócić się o pomoc do profesjonalistów?

Jeśli domowe sposoby okazały się nieskuteczne, to nie warto zwlekać ze zgłoszeniem się po pomoc do profesjonalistów, bo pluskwy mogą nawet zniszczyć meble. Z usług fachowców powinny skorzystać zwłaszcza przedsiębiorstwa będące w „grupie ryzyka”, czyli związane z transportem i turystyką. W samym województwie świętokrzyskim jest prawie 100 hoteli i podobna liczba pensjonatów. Zwalczaniem pluskiew w Kielcach i okolicznych miejscowościach zajmuje się patronpest.pl

Jej pracownicy pomogą Ci szybko rozprawić się z insektami, zachowując przy tym rzetelność i dyskrecję, co jest niezwykle ważne dla właścicieli obiektów turystycznych, zabiegających o dobre opinie klientów i renomę, które wpływają na zyski z działalności.

Jak się pozbyć pluskiew raz na zawsze?

Skuteczne pozbycie się pluskiew wymaga zastosowania odpowiednich metod chemicznych, które łączy się z metodami termicznymi. Po rozpyleniu preparatu owadobójczego za meblami i w szczelinach dodatkowo używa się pary wodnej, aby uzyskać lepszy efekt. Warto jednak wiedzieć, że potrzebna jest tutaj szczególna dokładność. Specjaliści doskonale wiedzą, że gwarancję pozbycia się pluskiew zapewnia kilkukrotne powtórzenie zabiegu, bo dzięki temu jaja insektów, które przetrwały, także zostaną zniszczone.

Trzeba jednak pamiętać, że pluskwy mogą pojawić się w domu z dnia na dzień – można je przynieść z kina, teatru, pociągu lub hotelu. Z tego powodu warto wdrożyć działania profilaktyczne, polegające na ostrożności w kupowaniu mebli i odzieży z drugiej ręki, a także regularnym sprawdzaniu materaca – dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w specjalne pokrowce przeciw pluskwom.

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.