Kielecka Gala Disco Polo 2023

15

Kielecka Gala Disco Polo 2023

Data: 23 czerwca 2022 o godz.19.30, Amfiteatr Kadzielnia

Kto wystąpi na Kieleckiej Gali Disco Polo 2022?

  • Zenon Martyniuk & Band – niekwestionowany król Disco Polo, muzyk, piosenkarz, znany z takich utworów jak „Przez Twe oczy zielone”, „Czemu Jesteś Taka Dziewczyno” czy „Życie to są chwile”
  • Boys – polski zespół disco polo oraz muzyki tanecznej, założony w 1991 roku. Ich hity to przede wszystkim „Najpiękniejsza Dziewczyno”, „Wolność”, „Jesteś szalona” czy „Szalona blondynka”. Mają na koncie 31 płyt.
  • Weekend zespół, który powstał w 2000 roku w Sejnach. Wokalistą oraz liderem zespołu jest Radosław Liszewski. Dzięki wielu nagrodom i wyróżnieniom, w tym za najlepszy występ w 2003 i 2010 roku oraz Nagrodę Burmistrza Miasta w 2012 roku na Festiwalu disco polo i dance w Ostródzie, zespół Weekend zyskał dużą popularność. Ich piosenki, takie jak „ZA Miłość Mą”, „Jesteś Zajebista”, „Playboy” czy „To Karolina”, stały się już klasyką polskiej muzyki tanecznej. Teledysk do piosenki „Ona Tańczy Dla Mnie” został umieszczony na liście TOP 100 kanału YouTube.
  • Ronnie Ferrai – muzyk, producent muzyczny i wykonawca, który zyskał ogromną popularność dzięki swojemu przebojowi „Ona by tak chciała”, który odnosi sukcesy na całym świecie. Jego muzyka łączy w sobie elementy elektroniczne, disco i rap, co czyni ją niezwykle oryginalną i rozpoznawalną. Ronnie zaczął interesować się produkcją muzyczną w wieku zaledwie 16 lat i już wtedy brał udział w konkursach muzycznych. Jego satyryczne covery piosenek Justina Biebera, które umieszczał w internecie, przysporzyły mu popularności. Karierę muzyczną rozpoczął od publikowania swoich utworów na serwisie YouTube. W rocznicę związku swoich rodziców wydał utwór „Ona by tak chciała”, który w ciągu miesiąca zdobył ponad 40 milionów wyświetleń w sieci, a po czterech miesiącach – ponad 100 milionów. Ronnie Ferrari to bez wątpienia jedna z największych gwiazd internetu, która z powodzeniem łączy różne gatunki muzyczne i inspiruje młodych ludzi do tworzenia własnej muzyki.
  • Zespół Extazy – powstał w 2010 roku. Rok później ukazał się ich debiutancki album zatytułowany „Powiedz powiedz, co cię kręci”, na którym znalazło się 11 autorskich utworów oraz 3 remiksy. Jednym z największych przebojów był utwór „Smakować będę cię”, który zyskał uznanie wśród klubowiczów dzięki mocnemu brzmieniu i oryginalnym tekstom. Od tego momentu zespół zaczął odnosić sukcesy, a popularność ich muzyki rosła. Jednak prawdziwym hitem okazał się kawałek „Buzi to za Mało”, który zapewnił zespołowi ogromną popularność i rozpoznawalność w całym kraju. W 2013 roku ukazał się drugi album zespołu, zatytułowany „Z tą jedyną”. Na płycie znalazły się takie hity jak „Możesz płakać” czy kontrowersyjny utwór „Jedziesz”, oprócz wcześniej wspomnianych „Kakao” i „Buzi to za Mało”. Singiel „Dziewczyno Idealna” stał się również hitem, zdobywając kilka milionów wyświetleń na popularnym kanale YouTube. Następnie zespół wydał kolejne przeboje, w tym „Kocham twoje oczy”, „Tylko mała dziewczyna”, „Nektar z bana”, „Jesteś moją wyśnioną”, „Chciałem być”, „Noc taka czarna”, „Patrzę sercem” i wiele innych.
Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.