Świętokrzyska Biesiada Kabaretowa 2024

16

Świętokrzyska Biesiada Kabaretowa 2024

Data: 24 czerwca 2024 – godz.20:00,  Amfiteatr Kadzielnia

Zapowiada się wyjątkowy wieczór w Kielcach! Już wkrótce amfiteatr wypełni się śmiechem, a publiczność będzie miała okazję przeżyć niezapomniane chwile podczas Świętokrzyskiej Biesiady Kabaretowej 2024. To wydarzenie, które z pewnością stanie się jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu każdego miłośnika dobrej zabawy i inteligentnego humoru.

Wieczór rozbawi do łez i dostarczy mnóstwo pozytywnej energii, a wszystko to za sprawą czołowych polskich kabaretów, które gwarantują wysoki poziom artystyczny oraz niepowtarzalną atmosferę.

Co to jest Świętokrzyska Biesiada Kabaretowa?

Świętokrzyska Biesiada Kabaretowa to coroczna impreza, która odbywa się w Kielcach. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć najlepsze polskie kabarety na żywo, wśród nich znani i lubiani artyści. To wydarzenie przyciąga tysiące fanów kabaretu, którzy przyjeżdżają z całego kraju, aby spędzić czas w towarzystwie swoich ulubionych artystów. Co więcej, impreza ta stanowi doskonałą okazję do integracji i zabawy w gronie przyjaciół czy rodziny.

Kto wystąpi podczas Świętokrzyskiej Biesiady Kabaretowej 2024 w Amfiteatrze Kadzielnia?

Artur Andrus

Znany i lubiany mistrz kabaretu zaprezentuje swój recital, w którym usłyszymy zarówno przeboje kabaretowe, jak i utwory z najnowszego albumu „Sokratesa 18”. W recitalu Artura Andrusa usłyszymy opowieści o podróżach – dalekich i bliskich, o miejscach, które istnieją i tych, które są jedynie wytworem wyobraźni. Artur Andrus opowie także o uczuciach, zarówno swoich, jak i zasłyszanych. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami oraz anegdotami. Artysta znany jest z tego, że zawsze prezentuje wysoki poziom artystyczny, a jego występy są pełne inteligentnego humoru. Towarzyszyć mu będą znakomici muzycy: Wojciech Stec (fortepian, gitara), Łukasz Borowiecki (kontrabas, akordeon), Łukasz Poprawski (saksofony, klarnet) oraz Paweł Żejmo (perkusja).

Marcin Daniec

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych satyryków w Polsce. Marcin Daniec od lat święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Jego fenomen wiąże się z doskonałym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się integralną częścią programu. Marcin Daniec jest również znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów takich jak „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”. Prowadził również popularne programy telewizyjne „Hit Dekady” oraz „Euro Show” w TVP2. Jego występy to gwarancja inteligentnego humoru i niezapomnianej zabawy.

Kabaret Pod Wyrwigroszem

Zespół z ponad 25-letnim doświadczeniem, który od lat skutecznie rozśmiesza publiczność w całej Polsce. Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski i Łukasz Rybarski to zawodowi aktorzy, którzy w programie łączą talenty teatralne z inteligentnym humorem. Kabaret Pod Wyrwigroszem to nie tylko skecze, ale także stan-dup oraz brawurowe parodie największych przebojów muzycznych. Łukasz Rybarski, znany z działalności internetowej, będzie gospodarzem programu, co dodatkowo podnosi atrakcyjność ich występu.

Kabaret A JAK!

Kabaret A JAK! to w pełni żeńska formacja kabaretowa z Krakowa, która powstała w 2015 roku. Od tego czasu podróżuje po całej Polsce, bawiąc publiczność nietuzinkowym poczuciem humoru oraz muzyką na żywo. Magda, Karolina, Maria i Ada tworzą zgrany zespół, który na scenie łączy cztery żywioły, co sprawia, że ich występy są dynamiczne i pełne energii. Twórczość A JAK! jest doceniana na wszystkich przeglądach kabaretowych w kraju, gdzie formacja zdobywa liczne nagrody, w tym również najważniejsze dla kabaretu – Nagrody Publiczności. Kabaret A JAK! brał również udział w realizacjach telewizyjnych dla Polsatu, TVP2, WP, ZOOM TV oraz KINO POLSKA.

Adam Snopek

Adam Snopek to wyjątkowy artysta, który zaprezentuje stand-up przy fortepianie – unikalne połączenie stand-upu, performance’u i koncertu. Jego występ to nietuzinkowa rozmowa o muzyce, pełna odważnego, specyficznego humoru oraz niezwykłej energii. W trakcie show Adam Snopek odkryje przed publicznością, że co trzeci utwór światowego repertuaru współczesnej muzyki rozrywkowej zawiera fragment piosenki „Pieski małe dwa”. Poznamy również nieznane fakty z życia popularnych artystów, rodzaje muzyki i zakończeń utworów. Jego performance to magiczne, pełne pasji i emocji doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci.

Wieczór poprowadzi niezastąpiona Katarzyna Pakosińska, która od lat jest ikoną polskiego kabaretu. Współzałożycielka Kabaretu Moralnego Niepokoju, znana ze swojego donośnego śmiechu i umiejętności nawiązywania kontaktu z publicznością. Katarzyna Pakosińska była konferansjerką wielu prestiżowych wydarzeń, m.in. Telekamer Tele Tygodnia oraz koncertu SuperPremiery na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dwukrotnie nominowana do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”, z pewnością uczyni ten wieczór jeszcze bardziej wyjątkowym.

To będzie prawdziwa biesiada kabaretowa, której nie można przegapić!

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.