I Świętokrzyski Festiwal 10-ciu Polskich Tenorów

10 Tenerow (1)

I Świętokrzyski Festiwal 10-ciu Polskich Tenorów

Data: 23 czerwca 2024 – godz.20:00,  Amfiteatr Kadzielnia

O wydarzeniu

W Kielcach szykuje się wydarzenie, jakiego jeszcze nie było! Amfiteatr Kadzielnia stanie się areną dla I Świętokrzyskiego Festiwalu 10-ciu Polskich Tenorów. To unikalne muzyczne święto obiecuje zachwycić publiczność bogactwem repertuaru i niespotykanym poziomem artystycznym.

Na festiwalu usłyszymy utwory i pieśni neapolitańskie, które w swoim repertuarze uwielbiał Luciano Pavarotti, jak również nieśmiertelne przeboje Jana Kiepury. Muzyka, która podbija serca od pokoleń, zabrzmi w nowej, polskiej interpretacji. Takiego koncertu w Kielcach jeszcze nie było!

Inicjatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu jest wybitny tenor, Dariusz Stachura, znany również jako „Polski Pavarotti”. Jego wyjątkowy talent został dostrzeżony przez samego Luciano Pavarottiego, z którym Stachura miał zaszczyt występować w 1966 roku na scenie Teatru Muzycznego w Turynie. Współpraca ta zaowocowała wieloletnią przyjaźnią i uznaniem, a sam Pavarotti wielokrotnie chwalił technikę i głos polskiego tenora.

Dariusz Stachura nie tylko wystąpi na festiwalu, ale także poprowadzi koncert i wyreżyseruje całe wydarzenie. Do udziału zaprosił dziesięciu znakomitych polskich tenorów.

Szymon Jędruch

Szymon Jędruch to młody i utalentowany tenor, który zdobył uznanie na polskich i zagranicznych scenach operowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, a jego repertuar obejmuje zarówno klasyczne arie operowe, jak i lżejsze utwory muzyki popularnej.

Dariusz Stachura

Dariusz Stachura, znany jako „Polski Pavarotti”, to wybitny tenor o międzynarodowej renomie. Swoją karierę rozpoczął na scenie Teatru Muzycznego w Turynie, gdzie występował u boku samego Luciano Pavarottiego. Jego potężny głos i charyzma sceniczna zdobyły serca publiczności na całym świecie.

Dariusz Pietrzykowski

Dariusz Pietrzykowski to ceniony polski tenor, który występuje na najważniejszych scenach operowych w kraju. Jego wszechstronność wokalna pozwala mu z powodzeniem wykonywać zarówno partie operowe, jak i operetkowe oraz musicalowe.

Michał Jopek

Michał Jopek to utalentowany tenor młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Zdobywa uznanie nie tylko jako solista operowy, ale również jako wykonawca pieśni i muzyki sakralnej. Jego głos cechuje niezwykła ekspresja i techniczna precyzja.

Krzysztof Zimny

Krzysztof Zimny jest doświadczonym tenorem operowym, który od lat zachwyca publiczność swoim wyjątkowym głosem i interpretacyjnymi umiejętnościami. Występował na wielu prestiżowych scenach operowych w Polsce i za granicą, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Dawid Kwieciński

Dawid Kwieciński to młody tenor, który szybko zdobywa popularność dzięki swojemu lirycznemu głosowi i scenicznej charyzmie. Jego repertuar obejmuje zarówno klasyczne arie operowe, jak i współczesne utwory muzyki rozrywkowej.

Łukasz Gaj

Łukasz Gaj to doświadczony tenor, który występuje na scenach operowych i koncertowych w całej Europie. Jego wszechstronność i umiejętność interpretacji różnych stylów muzycznych sprawiają, że jest ceniony zarówno przez krytyków, jak i publiczność.

Adam Sobierajski

Adam Sobierajski jest utalentowanym tenorem, który swoją karierę rozpoczął na scenie Opery Wrocławskiej. Jego mocny i ekspresyjny głos sprawia, że doskonale odnajduje się w rolach zarówno dramatycznych, jak i lirycznych.

Emil Ławecki

Emil Ławecki to tenor o niezwykle szerokim repertuarze, obejmującym zarówno klasyczne arie operowe, jak i muzykę współczesną. Jego umiejętności wokalne i sceniczne zdobyły mu uznanie na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych.

arosław Bielecki

Jarosław Bielecki to tenor o wyjątkowej barwie głosu i imponującej technice wokalnej. Jego kariera rozwija się dynamicznie, a występy na scenach operowych w Polsce i za granicą przynoszą mu coraz większe uznanie i popularność.

Zapraszamy do Amfiteatru Kadzielnia, gdzie będzie można usłyszeć tych wybitnych artystów na żywo!

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.