Zmiany na Kadzielni

Zmiany na Kadzielni

Prace budowlane na Kadzielni dobiegają końca. Powstały nowe ścieżki, które ułatwiają zwiedzanie dawnego wyrobiska zarówno pieszym, jak i rowerzystom.

Budujemy (po) mosty

Pamiętacie, jak jeszcze nie dawno wyglądały spacery na dnie wyrobiska? Dochodząc do bram Amfiteatru czekała nas niemiła niespodzianka, czyli… nic. Nie można było przejść dalej, trzeba było zawrócić, co nie było zbyt atrakcyjne dla spacerowiczów. Teraz jest zupełnie inaczej. Osuwisko powstałe na Wzgórzu Harcerzy zostało usunięte, a w jego miejscu wybudowany został nowy pomost, dzięki któremu możemy obejść teraz Kadzielnię dnem kamieniołomu.

Ścieżka edukacyjna

Odświeżona odsłona Kadzielni to nie tylko nowe ścieżki i tarasy widokowe, ale także tablice edukacyjne. Teraz przechadzając się po dawnym kamieniołomie, możemy przeczytać o jego historii oraz strukturze geologicznej. Szczególną uwagę przykuwa tablica na temat jaskiń. Tablice są przystosowane również dla obcokrajowców – wszystkie teksty zostały przetłumaczone na język angielski.

Tyrolka

Na stałe została uruchomiona tyrolka. Podniebna trasa dostępna jest w weekendy (w godzinach 10:30- 18:00) i cieszy się dużą popularnością. Ceny zjazdów zaczynają się od 50 zł.

Wodospad

Ostatnią zmianą widoczną na Kadzielni jest wodospad. Woda pobierana z Jeziora Szmaragdowego spływa potem spod tarasu widokowego położonego w pobliżu skate parku, z powrotem do zbiornika wody.

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.