Sylwester Kielce

Sylwester Kielce

Sylwester Kielce

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a wraz z nim wyjątkowa noc, jaką jest Sylwester. Bez wątpienia każdy z nas chce ją spędzić jak najlepiej, w gronie przyjaciół i rodziny. Większość osób już od dawna ma plany na sylwestrową noc – bale, domówki, kino czy dalsze wyjazdy. Są też na pewno osoby, które nie wiedzą jeszcze jak spędzą ten czas. Kielce jednak otwierają przed nami wiele ciekawych opcji!

Gdzie spędzić Sylwestra 2018 w Kielcach?

Część kieleckich restauracji i hoteli nadal posiada wolne miejsca na sylwestrową noc. Nie jest ich zbyt wiele, ale jeśli dobrze poszukamy powinniśmy znaleźć coś, co będzie nam odpowiadać. Oprócz tego, jak co roku, na kieleckim rynku organizowany jest „Sylwester pod Gwiazdami”, rozpoczynający się około godziny 21.30. Organizatorzy przewidują na to wydarzenie wiele ciekawych konkursów oraz pokaz fajerwerków. Kto wystąpi w tym roku na sylwestrze w Kielcach? Jako pierwsi na scenie pojawią się członkowie coverowego zespołu „5 nad ranem”, którzy zagrają największe hity taneczne ubiegłych lat. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Rico Sanchez & Gipsys, grający energetyczną muzykę latynowską. Wśród utworów, które zostaną zaprezentowane pojawią się tez znane przeboje grupy Gipsy King, takie jak „Bamboleyo” czy „Volare”. Występ gwiazdy wieczoru rozpocznie się około godziny 22.40. Na koniec na kieleckim rynku odbędzie sie plenerowa dyskoteka, wzbogacona teledyskami wyświetlanymi na ekranie LED.

Sylwester na Kadzielni

Z pewnością Kadzielnia Kielce mogłaby być świetnym miejscem na Sylwestra. Przede wszystkim dlatego, że posiada dużą scenę oraz miejsce dla ponad 5400 osób. Dodatkowo umiejscowienie wśród skał pozwoliłoby na ochronę od mroźnego wiatru, który lubi pojawiać się o tej porze roku. Mimo tego, na Kadzielni w okresie zimowym nie są organizowane żadne imprezy, również Sylwester.

Ale czy to oznacza że nie możemy spędzić Sylwestra na Kadzielni? Myślę, że to dobry pomysł zwłaszcza dla osób lubiących nietypowe wrażenia. Nocny spacer wśród skał może być naprawdę przyjemny, a w dodatku z Kadzielni mamy widok na całe miasto. W związku z tym z tarasów widokowych można obejrzeć pokazy fajerwerków odbywające się nie tylko w Kielcach, ale również i w jego okolicach.

Karolina
karolinabatkowska@op.pl

W Kielcach mieszkam od 5 lat i lubię odkrywać tajemnice tego miasta oraz okolic. Swój wolny czas uwielbiam spędzać w takich miejscach jak Kadzielnia - natura, skały, świeże powietrze, brak tłumów i rower. Oprócz tego staram się żyć aktywnie, poznawać nowe rzeczy, nie lubię się nudzić. Z wykształcenia jestem informatykiem, zakochanym we wszystkim co związane z tworzeniem stron internetowych i późniejszą ich promocją, a także pozycjonowaniem.